Генсек НАТО відмовився підтвердити постійне розміщення Іскандерів у Калінінградській області

Новое Время
Генсек НАТО відмовився підтвердити постійне розміщення Іскандерів у Калінінградській області

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію до відкритості та прозорості у питанні про можливе розміщення тактичних ракетних комплексів Іскандер біля кордону з Європою, зокрема, в Калінінградській області.

"Я закликаю Росію бути прозорою. Це одна з причин важливості Ради Росія-НАТО, ми використовуємо її для повідомлення про військові навчання і військові потенціали. Ми закликаємо Росію бути транспарентною", - заявив він на прес-конференції у Брюсселі, передає Європейська правда.

Столтенберг наголосив, що Альянс постійно відслідковує військову діяльність в Калінінградській області. "Ми бачимо, що Росія вкладає кошти в інфраструктуру, зміцнює присутність в Калінінграді. Я не буду коментувати, чи є там зараз Іскандери на постійній основі, це стосується розвідданих", - сказав він.

Нагадаємо, що президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що РФ розміщує в Калінінградській області ракетні комплекси Іскандер.

Водночас міністр оборони Литви Раймундас Каробліс повідомив, що росіяни мають намір залишити їх там на постійній основі.

За офіційними даними, максимальна дальність ураження цілі балістичними ракетами з Іскандеру становить не менше 500 км. За експертними оцінками, при застосуванні ядерної боєголовки або полегшеної звичайної вона може сягати 700 км.