У покращення в результаті медичної реформи вірять 15% українців (фото)

Дзеркало Тижня 1
У покращення в результаті медичної реформи вірять 15% українців (фото)

Українці не розуміють цілей медичної реформи і не вірять в покращення в результаті її реалізації.

Кількість українців, які скептично ставляться до результатів реформи охорони здоров'я, у порівнянні із серпнем, знизилась до 39%, свідчать результати вересневого моніторингу сприйняття прогресу реформ, який проводить Kantar TNS спільно із Національною радою реформ.

Натомість збільшилася частка тих, хто займає нейтральну позицію (38%), або вагається з оцінкою (9%).

Наразі 14% респондентів впевнені, що нинішня реформа охорони здоров'я поліпшить їхнє життя.

Кількість тих, хто вважає, що добре розуміє завдання медреформи зменшилась на 6%. Майже половина респондентів (45%) розуміють реформу тільки частково, а 15% – зовсім її не розуміють.

Дослідження проводилось за допомогою он-лайн опитування з 18 до 29 вересня 2017 року серед 1000 мешканців міст у віці 18-55 років.

Читайте також: Порошенко окреслив пріоритетні напрямки реформ в Україні

Нагадаємо, у жовтні Верховна Рада проголосувала за законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і ліків №6327 і дала старт реформі охорони здоров'я. З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, а з 2020 охопить усі медичні заклади. 

Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи", серед українців, які протягом останнього року особисто стикалися із ситуаціями давання хабарів, більшість (51%) робили це у медичних установах.

Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter