Куди зникла Савченко і чи повернеться вона в Україну?

Новое Время
Куди зникла Савченко і чи повернеться вона в Україну?

12 березня генпрокурор Юрій Луценко повідомив про виклик нардепа Надії Савченко на допит в СБУ на 13 і 15 березня у справі про затримання керівника Центру звільнення полонених Володимира Рубана. Після цього з'явилося кілька суперечливих повідомлень про її місцезнаходження.

НВ розповідає все, що відомо про місцезнаходження Савченко і про те, чи збирається вона повертатися в Україну.

Виклик на допит у справі Рубана

Після затримання 8 березня Володимира Рубана з арсеналом зброї на КПВВ Майорськ Надію Савченко викликали на допит як свідка на 13 і 15 березня.

Про це повідомили генпрокурор і СБУ. У повідомленні на сторінці СБУ в Facebook від 12 березня йдеться, що повістку для неї передали в апарат Верховної Ради.

У той же час, прес-служба Савченко заявила, що вона перебуває з робочим візитом в ПАРЄ і у неї запланована низка зустрічей з європарламентарями.

"Повісток, запрошень чи будь-яких інших документів Надія Вікторівна, відповідно, не отримувала", – відзначили в прес-службі.

12 березня в ефірі Радіо НВ народний депутат Антон Геращенко заявив, що з високим ступенем ймовірності будуть опубліковані відео- або аудіозаписи, які доводять вину Надії Савченко в справі Рубана.

Нардеп додав, що Савченко необхідно самій прийняти рішення про повернення в Україну і визначитися з тим, чи готова вона постати перед судом.

Фото з Савченко на засіданні Європарламенту в Страсбурзі

12 березня на сторінці Савченко в Facebook з'явилося кілька повідомлень про те, що вона перебуває в Страсбурзі на сесії ПАРЄ з фотографіями, на яких нардеп зображена в залі засідань.

В цей же день Савченко опублікувала копію своєї заяви на ім'я голови СБУ Василя Грицака, в якій пише про те, що з 12 до 16 березня буде перебувати в Страсбурзі з робочою поїздкою до Європарламенту. У заяві йдеться, що вона повідомила про свій від'їзд в апарат Верховної Ради.

Де на цьому тижні працює ПАРЄ і чи може там бути Савченко

12 березня голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв заявив на своїй сторінці в Facebook, що цього тижня всі заходи ПАРЄ, а саме – засідання комітетів, проходять в Парижі, і Надії Савченко на них немає.

У той же час, в розкладі роботи ПАРЄ на сайті організації зазначено, що, крім засідань комітетів, які дійсно проходять з 12 до 16 березня в Парижі, з 12 до 15 березня в Страсбурзі проходить також сесія Європарламенту.

13 лютого заступник голови делегації України в ПАРЄ нардеп від Народного фронту Георгій Логвинський заявив в коментарі РБК-Україна, що Савченко немає на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи.

"Я не знаю, де знаходиться Савченко, мені невідомо про це. Але в будь-якому випадку, це не засідання Парламентської асамблеї Ради Європи. В даний час проходять тільки офіційні засідання комітетів ПАРЄ в Парижі. Парламентські засідання комітетів ПАРЄ проходять не в Страсбурзі, і там пані Савченко відсутня", – заявив він.

Логвинський також нагадав, що Савченко вже більше року не є членом ПАРЄ.

Крім того, 13 лютого в Раді заявили, що нічого не знають про робочу поїздку нардепа Надії Савченко в Європейський парламент у Страсбурзі.

"З початку 2018 року Надія Савченко не зверталася до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням відправити у закордонні відрядження і Андрій Володимирович розпорядження про закордонне відрядження народного депутата Надії Савченко не підписував", – заявив прес-секретар спікера парламенту Андрій Ковальов.

Луценко: Савченко в Іспанії

Генеральний прокурор Юрій Луценка 14 березня заявив, що Надія Савченко може перебувати в Іспанії.

"За орієнтовними даними, вона (Савченко – ред.) знаходиться на території Іспанії, тому, користуючись можливістю ЗМІ, я прямо звертаюся до неї з проханням завтра на 11:00 прибути на допит до слідчого СБУ і дати пояснення у справі", – заявив він журналістам.

Про те, що Савченко знаходиться на території Іспанії, Луценко каже з 2 хвилини 2 секунди

У разі, якщо Савченко не з'явиться на допит, Луценко заявив, що має достатньо підстав для початку процедури позбавлення її імунітету народного депутата.

"У разі неявки нардепа Надії Савченко на допит в СБУ я буду змушений подати у ВР подання на зняття депутатської недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності і арешт", – сказав він.

Анонс брифінгу Савченко

Увечері 14 березня на сторінці Савченко в Facebook з'явився анонс її брифінгу, який повинен відбутися 15 березня о 10:30 в Києві за адресою Аскольдів провулок, 3а. Це адреса Головного управління СБУ, куди, згідно з повідомленням відомства, вона повинна з'явитися на допит в цей же день об 11:00.

НВ