Лавров заявив про необхідність переговорів з "ЛДНР" щодо формату миротворчої місії

Дзеркало Тижня 2
Лавров заявив про необхідність переговорів з

Остаточне формулювання проекту резолюції щодо миротворців у Донбасі повинне бути прийнятне для "ДНР" і "ЛНР", стверджує глава МЗС Росії.

З представниками "ДНР" і "ЛНР" необхідно провести прямі переговори для визначення формату миротворчої місії в Донбасі, заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров на прес-конференції в Москві.

За його словами, такі умови вказані в російському проекті резолюції щодо миротворців на сході України.

"У нашому проекті резолюції позначені абсолютно необхідні критерії миротворчих операцій, критерії, які встановлені в Організації Об'єднаних Націй. Один з них, який є хрестоматійним, це згода конфліктуючих сторін на національний склад контингентів, які включаються до миротворчої операції, що означає згоду звичайно ж Києва, але обов'язково, і не в меншій мірі, Донецька і Луганська", - заявив Лавров.

Він також додав, що російська сторона готова до того, щоб цей проект резолюції обговорювався швидко, але при повному розумінні, що його остаточне формулювання повинно бути прийнятне для "ДНР" і "ЛНР".

"І, напевно, у зв'язку з цим необхідно буде провести з ними прямі переговори", - зазначив глава російського МЗС.

Читайте також: РФ відхилила більшість пропозицій США до резолюції щодо миротворців у Донбасі

Раніше голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Україна, США, Німеччина і Франція вже практично розробили спільний проект резолюції ООН по миротворцям у Донбасі.

Як повідомлялося раніше, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер висловив думку, що резолюція ООН щодо введення миротворців у Донбас може бути готова до кінця року

Волкер також повідомив про те, що Вашингтон запропонував Києву не вносити конкуруючу резолюцію щодо миротворців ООН у Донбасі у відповідь на російську ініціативу і спробувати досягти домовленості.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН у Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter