ФГВФО розкрив схеми виведення активів з Укргазпромбанку

Finance.UA
ФГВФО розкрив схеми виведення активів з Укргазпромбанку

Фонд гарантування вкладів повідомляє, що з метою виведення активів з Укргазпромбанку напередодні введення тимчасової адміністрації проводилося “схемне кредитування” групи компаній для спільного фінансування неіснуючого будівництва на суму 57,6 млн грн.

“Нераціональне управління кредитними ресурсами банку стало причиною того, що були профінансовані на 365,68 млн грн проекти, які виявилися збитковими”, – заявили у Фонді.

Банк з метою погашення проблемної заборгованості позичальниками приймав на баланс іпотечне нерухоме майно за оцінною вартістю, яка в рази перевищувала ринкову. В результаті таких дій на баланс банку було прийнято низколиквидное майно за високою балансовою вартість (земельні ділянки сільськогосподарського призначення, на продаж яких в країні діє мораторій).

Незважаючи на всі спроби банку визнати в судовому порядку ці договори нікчемними, станом на сьогоднішній день існує рішення з зобов’язанням банку провести зарахування на $1,425 млн.

За фактами виявлених у банку маніпуляцій, в тому числі з активами, станом на 23 жовтня поточного року уповноваженою особою Фонду гарантування на здійснення ліквідації Укргазпромбанку подано 22 заяви в правоохоронні органи про вчинення кримінальних правопорушень, на загальну суму 442,23 млн грн.

У Фонді зазначили, що балансова вартість активів Укргазпромбанку, включених у ліквідаційну масу банку, склала 1 100,55 млн грн, незалежні оцінювачі оцінили їх у 277,10 млн грн. 81,3% активів банку – кредити юридичних та фізичних осіб. Балансова вартість кредитного портфеля – 894,86 млн грн, оціночна вартість – 116,06 млн грн. Сума акцептованих кредиторських вимог – 637,1 млн грн, вкладникам здійснені виплати гарантованого відшкодування на 217,6 млн грн.