Екологи розповіли про жорстоке поводження з дельфінами у столичному дельфінарії

АСН 2
Екологи розповіли про жорстоке поводження з дельфінами у столичному дельфінарії
Екологи розповіли про жорстоке поводження з дельфінами у столичному дельфінарії

Екологи вказують на жорстоке поводження з дельфінами у столичному дельфінарії. Сьогодні вони скликали прес-конференцію з цього приводу в Києві.

"Генеральна прокуратура знову опечатала київський дельфінарій "Немо". Вже є рішення суду про закриття київського дельфінарію "Немо". Це не перше рішення суду, але ми сподіваємося, що останнє. Не дивлячись на те, що дельфінарій закривається не за фактом жорстокого поводження з тваринами, оскільки сам закон (про охорону тварин. - АСН) ще "слабкий", дуже добре, що ця в'язниця для дельфінів буде ліквідована", - заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, передає кореспондент АСН.

З його слів, в Одесі "брати Кучуки і Кисловський під маркою "Нерум" зібрали 30 дельфінів нібито для реабілітації. Дельфінів для дельфінаріїв можна купити або у браконьєрів, або в Японії - єдиній країні світу, де дозволений вилов дельфінів.

Через жахливі умови утримання дельфіни живуть в неволі не більше 5-6 років, тоді як на волі - більше 30.

"У Києві дельфінарій "Немо" був відкритий в порушення всіх земельних дозволів. Адже земельну ділянку, де встановили дельфінарій, виділили під заправку. Але більше 10 років він незаконно працював у столиці", - додав Борейко.

Він підкреслив, що подібний дельфінарій вже закритий у Харкові через грубі порушення утримання дельфінів у хлорованій, а не морській воді, а також через те, що він забруднював навколишнє середовище.

У свою чергу, президент Асоціації зоозахисних організацій України Ася Серпінська додала, що в дельфінарії "Немо" жорстоко ставилися до дельфінів.

"Дельфіни, по суті, були ув'язнені в обмежений простір басейну, тоді як у природних умовах щодня вони повинні пропливати більше 80 км. Дельфінів жорстоко дресирували, через що вони не жили більше 5 років", - сказала вона.

Екологи закликали Генеральну прокуратуру довести кримінальне провадження щодо керівництва "Немо" до логічного кінця: "Щоб цей незаконний оазис жорстокого поводження з дельфінами був закритий".

Водночас, як розповіли в прокуратурі АСН, дельфінарій не зупиняє свою роботу, посилаючись на те, що "йому нікуди вивезти дельфінів".