Слідком РФ з початку російської агресії в Донбасі сфабрикував проти українських військових 209 справ

Дзеркало Тижня 6
Слідком РФ з початку російської агресії в Донбасі сфабрикував проти українських військових 209 справ

До нібито "кримінальної відповідальності" у них мають намір "притягти" понад 120 осіб.

Слідчий комітет РФ з початку російської агресії на сході України сфабрикував проти українських військових 209 кримінальних справ, заявив в інтерв'ю "Російській газеті" голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін.

За його словами, у цих справах нібито до "кримінальної відповідальності притягуються 128 осіб". У 146 кримінальних справах, сфабрикованих слідчими держави-агресора, "проходять" 72 посадовця Збройних сил України, у тому числі 20 представників вищого військового керівництва ЗСУ.

Внесений до американського "списку Магнітського" за порушення прав людини, Бастрикін повідомив російським журналістам про те, що ці "кримінальні справи" стосуються "особливо тяжких злочинів проти миру та безпеки людства".

"Українські військовослужбовці протягом трьох років неодноразово обстрілювали з важких видів озброєння невибіркового характеру цивільні об'єкти, у тому числі житлові будинки, школи, лікарні Донбасу, що призвело до загибелі сотень мирних людей. І Слідчий комітет РФ кваліфікував ці дії за статтею Кримінального кодексу "Застосування заборонених засобів і методів ведення війни"", - заявив він.

Паралельно, за словами голови російського слідкому, його відомство продовжує розслідування нападів на російські посольства і консульства, розташовані на території України.

"Нами проведено комплекс слідчих дій та оперативно-розшукових заходів, що дозволили встановити конкретних осіб, які вчинили ці злочини. Стосовно вісьмох громадян України винесено постанови про притягнення як обвинувачених, і вони оголошені в міжнародний розшук", - похвалився журналістам Олександр Бастрикін.

Він також перейнявся долею спаплюжених "символів військової слави Росії на території України". А також пам'яток боротьби з фашизмом та жертвам фашизму.

"Думаю, пам'ятайте, що зробили українські націоналісти з такими пам'ятками у місті Глиняни Львівської області, у Новомосковську Дніпропетровської області. Слідчим комітетом порушені кримінальні справи за статтею нашого Кримінального кодексу "Реабілітація нацизму" та встановлюються обставини цих злочинів", - додав голова слідкому  РФ.

Читайте також: Слідком РФ відкрив кримінальну справу проти Гриценка

Слідчий комітет РФ регулярно відкриває кримінальні справи проти українських військовослужбовців у зв'язку з нібито вчиненими ними військовими злочинами проти цивільного населення сходу України.

Так, 19 грудня слідком відкрив проти бійців ЗСУ кримінальну справу за ч. 1 статті 356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни) за нібито артилерійський обстріл об'єктів цивільної інфраструктури в Докучаєвську та Первомайську у період з 12 по 14 грудня.

За матеріалами: Российская газета /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter