У Хмельницькому оголосили переможця конкурсу на проведення дегазації на місцевому полігоні

ВГОЛОС 1

У Хмельницькому оголосили переможця конкурсу на проведення дегазації сміттєзвалища. У конкурсі взяли участь дві компанії - «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природнього середовища» та компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ». «Біогаз ЕНЕРДЖІ» набрала 56,22 бали і стала переможцем, у той час як компанія-конкурент отримала від конкурсної комісії 56 балів.

Конкурсна комісія виставляла оцінки за трьома критеріями: надійність учасника, наявність досвіду, відсоток винагороди від доходу з продажу електроенергії, виробленого внаслідок спалювання вилученого біогазу, при чому, за умовами конкурсу, він має становити не менше 10%. Також до уваги бралися терміни виконання робіт й інші важливі чинники. Зокрема, терміни виконання проекту і стали одним із ключових чинників перемоги компанії «Біогаз ЕНЕРДЖІ», вони беруть зобов’язання реалізувати проект до кінця 2017 року, натомість спільне українсько-німецьке підприємство окреслило терміни до кінця 2018 року. Наразі «Біогаз ЕНЕРДЖІ» має аналогічний інвестиційний проект на Івано-франківському полігоні.

«За результатами дегазації місто щомісяця отримуватиме в казну близько 200 тисяч гривень. В рік це майже 2,5 млн грн, - розповідає міський голова Олександр Симчишин. - 13% коштів від продажу отриманої від дегазації електроенергії будуть використані на потреби сміттєвого полігону. Наступним нашим кроком має бути початок будівництва сміттєпереробного заводу. Всі ці заходи - поступові кроки в реалізації екологічної програми «Розумне довкілля», що діє в нашому місті. Якщо не займатися проблемою нашого полігону твердих побутових відходів, то років через 5 це може перерости у велику проблему».

«Вголос»