З Києва до Одеси за 30 хвилин і дешевше, ніж на поїзді: представлені підрахунки щодо Hyperloop

Сегодня 2
З Києва до Одеси за 30 хвилин і дешевше, ніж на поїзді: представлені підрахунки щодо Hyperloop

Будівництво 1 км наземної труби Hyperloop в Україні, для якого визначено місце тестового майданчика, коштуватиме близько 10 млн доларів, що дешевше за будівництво залізниці, а квиток коштуватиме дешевше, ніж на літак і поїзд. Про це повідомив заступник глави директорату державної політики в сфері цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури України Фарід Сафаров, передає УНІАН.

"За оцінками компаній, 1 км наземної труби Hyperloop коштуватиме 10 млн доларів. Це дешевше, ніж будувати залізницю. Правда, якщо будувати підземний Hyperloop, то це збільшує вартість будівництва приблизно у вісім разів", – сказав Сафаров.

Він зазначив, що ціна квитка не прораховувалась, тому що всі, хто займається розробкою Hyperloop, більше дивляться на вантажоперевезення.

"Все почнеться з вантажоперевезень. Поки не переконаємось, що все безпечно, то на пасажироперевезення мало хто буде переходити. Але, з точки зору квитка, то він буде дешевше, ніж літак і зілізниця. Тому що підтримувати інфраструктуру в Hyperloop дешевше", – зазначив він.

Також Сафаров повідомив, що з Одеси до Києва можна буде доїхати за 30 хвилин.

"Таким чином він зможе перевозити більше людей. До того ж поїзд, який переміщається в вакуумі, вироблятиме енергію. Це буде також джерелом доходу", - сказав він.

У свою чергу головний виконавчий директор Hyperloop Transportation Technologies Дірк Альборн прокоментував, що ціна будівництва Hyperloop в Україні може бути нижче, ніж в інших країнах.

"Ми зараз співпрацюємо з дев'ятьма країнами. Ми почали будівництво Hyperloop у Франції, Тулузі. Також в ОАЕ. Будівництво 1 км коштує близько 20 млн дол. Ціна залежить від багатьох факторів. Наприклад в Еміратах піщана земля, тому потрібні тунелі. В Україні це може коштувати дешевше. Тому що, наприклад, в Америці, Франції, ОАЕ оплата вища", – сказав Альборн.

Як раніше зазначав міністр інфраструктури України Володимир Омелян, тестовий майданчик українського варіанту надшвидкісного потягу Hyperloop можливо запустити вже в 2019 році.


Hyperloop – це розроблена Ілоном Маском транспортна система. Hyperloop складається зі сталевих труб, усередині яких переміщається потяг. Потяг – це герметична капсула на аеродинамічній подушці, яка може розвивати швидкість понад 500 км/год.

Раніше проект The Boring Company оприлюднив список з десяти регіонів, де в перспективі може з'явитися повноцінна високошвидкісна дорога. У переліку значаться регіони країн США, Великої Британії, Мексики, Індії та Канади. Крім того, Hyperloop вже дозволили бурити тунель під Вашингтоном.