Більшість абітурієнтів Кіровоградщини і Житомирщини цього року виїхали на навчання в інші регіони

Дзеркало Тижня 1
Більшість абітурієнтів Кіровоградщини і Житомирщини цього року виїхали на навчання в інші регіони

Найбільше абітурієнтів з інших регіонів прийняли київські університети.

Цього року 60-70% абітурієнтів Кіровоградської, Рівненської, Черкаської, Хмельницької та Житомирської області виїхали на навчання і стали студентами в інших регіонах.

Як пише в своїй статті для DT.UA Оксана Онищенко, на це вказують дані експрес-аналізу результатів вступної кампанії-2017, проведеного аналітиками центру CEDOS.

"За даними CEDOS, найбільшими донорами абітурієнтів, які вступили на бюджетні місця в університетах "на чужині", стали Кіровоградська, Рівненська, Черкаська, Хмельницька та Житомирська області. З цих областей виїхали на навчання і стали студентами в інших регіонах 60—70% випускників", – вказує автор.

Наголошується, що з Київської області виїхало 90% випускників, однак вони були націлені на вступ до вишів Києва. Найменше майбутніх студентів-бюджетників виїхало з Києва, Харківської, Одеської, Львівської та Чернівецької областей.

За даними CEDOS, найбільшими реципієнтами абітурієнтів стали київські університети. А найбільшими донорами вступників стали для них, крім самого Києва і Київської області, сусідні області — Чернігівська, Черкаська, Житомирська.

"Найменше до Києва їдуть із Харківської, Одеської, Львівської та Чернівецької областей. З цих регіонів взагалі мало абітурієнтів виїздить на навчання до інших областей, адже тут є чимало своїх великих університетів, пояснюють автори експрес-дослідження", – йдеться в статті.

Читайте також: Визначено найбільш і найменш популярні спеціальності серед абітурієнтів у 2017 році

Детальніше про результати вступної кампанії нинішнього року читайте в статті Оксани Онищенко "Вступ-2017: кому допомогли коефіцієнти і додаткові бали?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter