Kids Autism Games: У Києві відбулося відкрите тренування для дітей з аутизмом (Відео)

5 канал
Kids Autism Games: У Києві відбулося відкрите тренування для дітей з аутизмом (Відео)

Легкою атлетикою діти займаються у межах проекту Kids Autism Games від лютого цього року. І за кілька місяців розвинулися не лише фізично, а й психологічно.

Зо два десятки дітей із батьками та тренерами починають день зі спорту. На стадіоні НСК Олімпійський особливі діти після літніх канікул повертаються до щотижневих спортивних занять. Легкою атлетикою вони займаються не лише задля фізичного здоров'я.

"Процес соціалізації за великим рахунком, ми тут спортивних рекордів не ставимо. У цьому плані у нас величезний прогрес - ми за цей рік дуже багато всього додали - ми панічно боялися метро протягом всього свого життя, сьогодні ми спокійно їздимо з одного кінця в інший міста, ми купу занять без проблем відвідуємо", - розповідає батько Варвари Володимир Волошин.

Заняття у групі тренери будують на іграх та роботі у командах. Чимало завдань нагадують прості забавки - одне із них - запустити символічну ракету.

Тренуються діти від лютого, за цей час вони долучилися до 3 марафонів та побували на кількох фестивалях. Попит на такі заняття надзвичайно високий, розповідають організатори, тому вирішили зробити три групи по 20 дітей різного віку.

"Це дитячі ігри насправді, мета головна допомогти цим дітям знайти себе в суспільстві, розвинути свою моторику, переступати через перепони, які для нас, для звичайних людей не є чимось дуже важливим або дуже складним. Для дітей це дуже важливо з синдромом аутизм як елемент соціалізації, що б їх приймало суспільство і вони могли займатися на ряду зі звичайними дітьми", - розповіла співорганізатор проекту Kids Autism Games Наталія Мартіашвілі.

У планах організаторів - наступного року провести сертифікацію тренерів та запустити аналогічні групи для особливих дітей у різних регіонах країни.

Ксенія Дворнікова, Іван Наконечний, "5 канал".