Качиньський може не встигнути «викинути» Україну з ЄС, бо спочатку це зроблять із Польщею, – Марек Сівець

ZIK 1

Качинському не слід гостро висловлюватись щодо України і Бандери. Адже Польщу можуть швидше «виштовхати» з ЄС через таке ставлення до історії сусіднього народу.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30) на телеканалі ZIK висловив керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівець.

У 1996 році разом із тодішнім партнером, Володимиром Горбуліним, ми обговорювали текст важливого документу. Це була спільна декларація президентів України та Польщі, єднання Кваснєвського і Кучми. Але ще тоді ми дійшли до висновку, що повинні пам’ятати кров Волині.

«Двадцять років тому, нам говорили, що зарано ворушити не легку україно-польську історію. Звичайно, не можна сказати, що до сьогодні ми не знали, хто такий Степан Бандера, та я є великим противником того, щоб цією постаттю спекулювали політики», – зазначив гість програми.

Тож висловлювання голова керівної партії Польщі «Право і Справедливість» Ярослава Качиньського щодо Бандери, України і Європейського Союзу, Марек Сівець вважає нетактовними.

«Качиньський може не встигнути «викинути» Україну з ЄС, бо спочатку зроблять це з нами. І вчинять так через наші негативні слова в бік історії сусіднього народу. Сьогодні Україна веде війну. Ми, поляки, маємо підтримати вас. Це наша державна позиція. Водночас, це не означає, що злочини забудуться. Я вважаю, що наша історична пам‘ять має бути спільною», – наголосив Марек Сівець.