Чому Трамп ігнорує застереження про Росію? - NYT

Дзеркало Тижня 2
Чому Трамп ігнорує застереження про Росію? - NYT

Навіть директори розвідуправлінь, яких американський президент призначив сам, говорять про нове втручання Москви у демократичні процеси Америки.

 Ціла фаланга начальників американської розвідки, які дали свідчення на Капітолійському пагорбі, донесли дуже тривожний меседж: Росія не просто втручалася у вибори в США у 2016 році. Вона робить це ж саме з цьогорічними парламентськими виборами в Америці, використовуючи електронні стратегії для посилення політичних і соціальних розколів.

Ніхто не знає більше про загрози, які нависли над США, ніж ці шість чиновників. Тому коли вони всі погоджуються щодо певної проблеми, було б безвідповідально ігнорувати їхні застереження. Однак, президент Дональд Трамп продовжує відмовлятися визнавати злочинну російську роль.

Про це в редакційній статті пише лояльне до Демократичної партії видання New York Times.

Особливо вражає те, що четверо з цих чиновників, які висловили свої застерження Комітету Сенату з питань розвідки, були призначені самим Трампом. Йдеться про голову ЦРУ Майка Помпео, директора національної розвідки Дана Коутса, директор ФБР Крістофера Врея і директора агенції оборонної розвідки генерал-лейтенанта Роберта Ешлі.

Вони визнали, що президент США ніколи не просив їх вживати заходів для протистояння російському впливу і захисту демократичних процесів. Звісно ж, не можна сказати, що Трамп зовсім не приділяє уваги проблемі Росії. Він звільнив попереднього директора ФБР Джеймса Комі, щоб зупинити розслідування можливої причетності республіканської виборчої команди до атак на вибори. Крім того, американський президент постійно просив Коутса і Помпео допомогти зупинити розслідування проти його колишнього радника з національної безпеки Майкла Флінна, яке було порушене через його контакти з росіянами.

Оскільки до середньострокових виборів лишилося 9 місяців, федеральний уряд пішов на певні захисні заходи. Він намагається забезпечити безпеку чиновникам виборчих органів і зміцнити електронний захит, щоб ніхто не зміг маніпулювати голосами.

Однак, без підтримки Трампа може не вистачити мобілізації зусиль для вирішення внутрішніх проблем, які б'ють по самому ядру американської демократичної системи. Для цього б знадобився добре профінансований план із захисту критичної інфраструктури, протидії кібератакам і стримуванні пропаганди.

Президент повинен не просто зміцнити захист виборів, а й дати відсіч Росії замість того, щоб ігнорувати закон Конгресу про запровадженя жорстких санкцій, введених за агресію проти України і втручання у президентську гонку 2016 року в США.

Попри те, що міністр фінансів Стівен Мнучін запевнив Конгрес, що санкції будуть запроваджені, немає причин йому вірити. Держдепартамент нещодавно заявив, що не накладав санкції на компанії, які мають контракти з Росією у сфері виробництва зброї, тому що нібито сама погроза цими санкціями стримує такі угоди. Але якщо навіть так, це зовсім не виправдовує відсутність протидії Москві у кіберпросторі, коли начальники розвідки Трампа говорять, що така активність посилилася, а не навпаки.

То чому ж президент Дональд Трамп досі ігнорує такі застереження? Дехто говорить, що він дає "зелене світло" Росії на втручання в американські вибори в 2018 році. Раніше таке припущення здавалося б повністю абсурдним. Але тепер таку вірогідність не можна виключати.

Читайте також: Трамп не вірить своїм спецслужбам, що Росія втручалася у вибори-2016 – CNN

Нещодавно державний секретар Рекс Тіллерсон заявив, що Росія вже намагається втрутитися у вибори в Конгрес, що мають відбутися в листопаді 2018 року. Також він зазначив, що США не зможуть цьому завадити.

Раніше глава ЦРУ Майкл Помпео також висловив переконання в тому, що Росія намагатиметься вплинути на результат цьогорічних виборів у Конгрес США, які мають відбутися в листопаді 2018 року. Разом із цим, він вважає, що Сполучені Штати готові протистояти цим спробам.

Нагадаємо, Росію підозрюють у впливі на голосування під час виборів президента Сполучених Штатів у 2016 році.

17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.

У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.

Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.

Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter