Рухани назвав виступ Трампа про нову стратегію в Ірані "безглуздими заявами"

Гордон
Рухани назвав виступ Трампа про нову стратегію в Ірані

Президент Ірану Хасан Рухані назвав "безглуздими заявами" на адресу іранського народу виступ президента США Дональда Трампа щодо нової стратегії стосовно Ірану. Про це повідомляє телеканал Press TV.

"Зауваження містера Трампа щодо Ірану не містять нічого, окрім лайки та купи безглуздих заяв щодо іранського народу", – підкреслив Рухани.

Він заявив, що ядерна угода залишиться чинною і "жоден президент не може скасувати її".

"Іран буде виконувати свої зобов'язання доти, доки його інтересів будуть дотримуватися", – додав президент Ісламської Республіки.

Сьогодні Трамп заявив, що Вашингтон не підтверджує повного дотримання Тегераном умов ядерної угоди, і заявив про намір консультуватися із союзниками про те, як вийти з неї.

Міністерство фінансів США занесло до санкційного списку іранський "Корпус вартових ісламської революції" і чотири компанії.

Глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні заявила, що ядерна угода – це багатостороння угода, яку було одноголосно схвалено в резолюції Ради Безпеки ООН, і Трамп не може її скасувати.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї.

За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в цій резолюції ООН, припинять дію.

У травні 2017 року президент США Трамп заявив, що Іран відповідає за нестабільність на Близькому Сході. За його словами, влада Тегерана фінансує постачання озброєння і навчання загонів бойовиків, які "несуть руйнування і хаос".

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про нові санкції щодо Росії, Ірану і КНДР.

У липні заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що Трамп намагається вивести США з ядерної угоди, переклавши всю відповідальність за її зрив на Іран.