У Держдумі заявили, що шанси на участь російської делегації в ПАРЄ "якщо не нульові, то дуже дозовані"

Гордон
У Держдумі заявили, що шанси на участь російської делегації в ПАРЄ

Шанси на участь російської делегації у зимовій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) "якщо не нульові, то дуже дозовані", заявив голова комітету Державної думи РФ у міжнародних справах Леонід Слуцький під час асамблеї Міжпарламентського союзу в Санкт-Петербурзі, повідомляє телеканал "Дождь".

"Має статися маленьке диво, щоб постійний комітет ПАРЄ ухвалив рішення про скасування регламентної норми, яка дає можливість позбавляти національні делегації права голосу та участі у розподілі керівних посад у ПАРЄ", – заявив депутат.

"З якого дива робити нашу позицію м'якшою?" – підкреслив Слуцький.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня.

На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.

Протягом 2016 року і дев'яти місяців 2017-го делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї.

11 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію 2186, у якій ідеться про необхідність гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах ради – ПАРЄ і комітеті міністрів. Ця резолюція може допомогти повернути в зал засідань російську делегацію. Майже всі поправки, запропоновані українською делегацією, було відхилено.

Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив, що Україну "схиляють" до компромісів у питанні повернення росіян у ПАРЄ. За його словами, "ціною за повернення Росії" цікавляться у нього останні два тижні.

Кулеба зазначив, що 12 жовтня на засіданні спільного комітету ПАРЄ та комітету міністрів Ради Європи відмовилися створювати робочу групу, яка фактично мала шукати шляхи реформи Ради Європи під повернення Росії".