Блок Порошенко і "Народний фронт" запропонували звільняти директора НАБУ без проведення аудиту

Гордон
Блок Порошенко і

Керівники фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членам Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це йдеться в законопроекті №7362, опублікованому на сайті парламенту.

Згідно з проектом закону, питання про висловлення Верховною Радою недовіри керівникам НАБУ, ДБР, САП або члену НАЗК можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення парламентом недовіри зазначеним чиновникам спричинить їх відставку.

У чинному законі "Про Національне антикорупційне бюро" перераховано 11 підстав для відставки директора НАБУ, рішення щодо шести з них може ухвалювати Верховна Рада. Парламент може звільнити директора бюро у разі: набуття чинності обвинувального вироку щодо нього, припинення громадянства або виїзду за кордон на постійне проживання або набуття громадянства іншої країни, суміщення роботи в НАБУ з іншими видами діяльності, несвоєчасного подання електронної декларації, а також за підсумками незалежного аудиту бюро і визнання роботи керівника незадовільною.

Ухвалення законопроекту дасть змогу Раді звільнити директора НАБУ без проведення аудиту.

Керівників Держбюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членів Нацагентства з питань запобігання корупції, відповідно до чинного законодавства, призначають за результатами відкритих конкурсів; парламент не має повноважень щодо їх звільнення.