Заступник директора МВФ вважає, що метою пенсійної реформи в Україні має стати більш пізній вихід на пенсію

Гордон
Заступник директора МВФ вважає, що метою пенсійної реформи в Україні має стати більш пізній вихід на пенсію

Уряд України подав на розгляд Міжнародного валютного фонду свої пропозиції щодо пенсійної реформи. Про це в інтерв'ю "Економічній правді" сказав перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон.

"Ми домовилися щодо кількох цілей пенсійної реформи, таких як гідний рівень пенсійних виплат і пізніший вихід на пенсію. Зараз нам треба зрозуміти, куди просувається законотворчий процес", – зазначив він.

За словами Ліптона, "немає жодного сенсу в тому, щоб українці виходили на пенсію у більш ранньому віці, щоб отримувати малі пенсійні виплати, які не здатні забезпечити гідне та стабільне життя".

"Потрібно це вирішити через пенсійну реформу", – уважає заступник директора МВФ.

Він підтвердив, що пенсійна реформа є основною для перегляду програми співпраці України із МВФ.

Ліптон 12–13 вересня в Києві провів низку переговорів з українськими чиновниками.

17 травня Кабінет Міністрів схвалив проект пенсійної реформи. 13 липня Верховна Рада підтримала його в першому читанні.

За словами президента України Петра Порошенка, нова система нарахування пенсій буде справедливою, оскільки розмір пенсійних виплат українців буде прямо залежати від трудового стажу.

Заступник міністра соціальної політики Микола Шамбор зазначив, що в межах реформи скасують спеціальні пенсії для держслужбовців, а також скасують механізм нарахування пенсій у зв'язку з вислугою років.

6 вересня профільний комітет Ради погодив 2144 поправки до пенсійної реформи. До цього прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголошував, що пропозиції Кабінету Міністрів зберігають нинішній пенсійний вік і скасовують 15-відсоткове оподаткування пенсій для працевлаштованих пенсіонерів.