У МЗС заявили про критичний стан кримськотатарського активіста Дегерменджі

Тиждень 3

Міністерство закордонних справ висловило протест Росії та вимагає звільнення кримськотатарського активіста Бекіра Дегерменджі, стан якого нині оцінюють як критичний. Про це повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца.

«Стан Дегерменджі - критичний. Окупант продовжує тихо вбивати кримських татар. Висловлюємо протест РФ, вимагаємо звільнення», - зазначила вона.

Нагадаємо, в грудні в окупованому Криму Бекір Дегерменджі, якого звинувачують у вимаганні та якого тримають у СІЗО, потрапив до реанімації.

23 листопада російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.