Україна пропонує співпрацю Малайзії у сфері авіатехніки

ZIK 2

Україна готова надати Малайзії сприяння у вирішенні завдання із контролю за морським узбережжям, пропонує співпрацю у сфері спільного створення та поставок української авіатехніки розробки і виробництва ДП «Антонов» (Київ).

Як повідомляє прес-служба держконцерну «Укроборонпром» у вівторок, перспективи організації українсько-малайзійської ВТС у сфері поставок і спільного виробництва авіатехніки обговорювали під час переговорів глави «Укроборонпрому» Павла Букіна з держсекретарем Міноборони Малайзії Абдулом Рахімом бін Мохамедом Радзі (Dato Sri Abdul Rahim Bin Mohamad Radzi), що відбулися в рамках 16-ї міжнародної оборонної виставки Defence Services Asia-2018 (DSA), що триває 16-19 квітня в Куала-Лумпурі (Малайзія), пише Інтерфакс-Україна.

Під час переговорів українська сторона представила потенційному малайзійському замовнику лінійку літаків «Антонов».

«Літаки» Антонова «здатні забезпечити контроль за морським узбережжям Малайзії. Це завдання є актуальним для Малайзії. Україна готова приєднатися до її вирішення», – зазначив глава «Укроборонпрому».

Як наголошується в повідомленні, під час переговорів глава «Укроборонпрому» і держсекретар Міноборони Малайзії також обговорили практичні аспекти організації установчого засідання спільного комітету зі співробітництва в оборонній сфері на виконання домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту до Малайзії у серпні 2016 року президента України Петра Порошенка.

ДП «Антонов» – провідний український розробник і виробник авіатехніки, визнаний світовий лідер у ніші транспортних літаків найширшого призначення. За рішенням уряду з 2015 року ДП «Антонов» входить до держконцерну «Укроборонпром».

Міжнародна DSA – один з провідних форумів озброєння і військової техніки Азіатського регіону. Входить до п’ятірки найбільших світових оборонних виставок. Тематика виставки охоплює озброєння сухопутних військ, засоби протиповітряної оборони (ППО), радіоелектронної боротьби (РЕБ) і зв’язку, авіаційну техніку, озброєння берегової охорони, бронетанкову техніку і артилерійські системи, військово-морську техніку і озброєння.

Україна презентує на DSA-2018 перспективне високоточне протитанкове та авіаційне озброєння, стрілецьку зброю, бронетехніку, засоби радіолокації.

Малайзію розглядають серед числі перспективних партнерів України у сфері ВТС ву Південно-Східній Азії та Азіатсько-Тіхооокеанском регіоні. Серед перспективних напрямів співпраці раніше називалися кораблебудування і засоби радіолокації.