ЄСПЛ визнав законною невиплату пенсій жителям непідконтрольних території Донбасу

iPress.ua
ЄСПЛ визнав законною невиплату пенсій жителям непідконтрольних території Донбасу

Уряд зазначає, що виплати були призупинені з метою забезпечення життя та здоров'я працівників банківських установ та їхніх клієнтів та забезпечення стабільності банківської системи України в цілому. Також на окупованих територіях не працюють відділення Укрпошти, які теж можуть здійснювати виплати, - повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Заявники під час звернення до Євросуду з прав людини стверджували, що не могли оскаржити призупинення виплат, бо на цих територіях не працюють українські суди. Держава ж зазначає, що суди були перенесені на підконтрольні Україні території.

ЄСПЛ обґрунтовує це рішення тим, що через збройний конфлікт робота державних установ на окупованих бойовиками територіях неможлива.

Нагадаємо, у січні посол США в Україні Марі Йованович заявила, що Київ має відновити соціальну допомогу громадянам, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Зазначимо, у селищі Травневе і Гладосове Донецької обласної, які в кінці листопада 2017 року повернулися під контроль українського уряду, повністю відновили виплату пенсій.