Собчак – російським спортсменам: Не слухайте моченосцев. Їдьте і перемагайте!

Гордон 1
Собчак – російським спортсменам: Не слухайте моченосцев. Їдьте і перемагайте!

Російські спортсмени, яким дозволили брати участь в Олімпіаді в Пхьончхані у 2018 році під нейтральним прапором, мають брати участь в іграх. Про це в Instagram заявила російська телеведуча Ксенія Собчак.

Вона зазначила, що раніше закликала віце-прем'єра РФ Віталія Мутка, голову Олімпійського комітету РФ Юрія Жукова та інших спортивних функціонерів піти у відставку, щоб дати можливість російським спортсменам брати участь в Олімпіаді.

"Вони не пішли. Їм було плювати на наших спортсменів, на всіх нас – уболівальників Росії. Їм узагалі начхати на наш народ. І ось МОК усунув усю нашу команду від ігор у Південній Кореї. Усунув не спортсменів, усунув країну, яку очолюють ось ці люди. Заборонив Мутку і Жукову навіть на кілометр наближатися до олімпійських об'єктів. Нашим спортсменам пропонують чесно, без допінгу виступити під нейтральним прапором. Прапором Олімпіади. І тут же з кабінетів сечоносців почався ґвалт: не смійте зраджувати батьківщину! Це образа Росії! Ми не поїдемо", – написала Собчак.

Собчак звернулася до Мутка і Жукова.

"Це ви – образа Росії. Це ви не поїдете до Пхьончхана. І правильно. Але не смійте відмовляти російським спортсменам у праві на чесну перемогу. На чесне олімпійське золото. Не смійте заважати чесним людям перемагати! Не всі ж такі, як ви. А Росія стерпить. Витримає. Терпить же вас, фром зе боттом оф хер харт", – заявила телеведуча.

Собчак процитувала багаторазову російську олімпійську чемпіонку Анфісу Резцову, яка заявляла, що колір прапора – це політика, а "дорожчим за звання олімпійського чемпіона не буває нічого".

"Тож не слухайте сечоносців. Їдьте і перемагайте!", – заявила Собчак.


Ще три тижні тому я закликала Мутко, Жукова та інших спортивних функціонерів, винних у допінговому скандалі, піти, щоб дати нашим спортсменам можливість брати участь в Олімпіаді. Вони не пішли. Їм було плювати на наших хлопців, на всіх нас – вболівальників Росії. Їм взагалі начхати на наш народ. І ось сьогодні МОК усунув всю нашу команду від ігор в Південній Кореї. Усунув не спортсменів, усунув країну, яку очолюють ось ці люди. Заборонив Мутко і Жукову навіть на кілометр наближатися до олімпійських об'єктів. Нашим спортсменам пропонують чесно, без допінгу виступити під нейтральним прапором. Прапором Олімпіади. І тут же з кабінетів моченосцев почався гвалт: не сміти зраджувати батьківщину! Це образа Росії! Ми не поїдемо. Шановні панове Мутко і Жуків. Це ви – образу Росії. Це ви не поїдете в Пхенчхан. І правильно. Але не смійте відмовляти російським спортсменам у праві на чесну перемогу. На чесне олімпійське золото. Не смійте заважати чесним людям перемагати! Не всі ж такі, як ви. А Росія стерпить. Витримає. Терпить ж вас, фром зе боттом оф хер харт. А нашим спортсменам я радити не вправі, їм все сказала наша багаторазова олімпійська чемпіонка Анфіса Резцова: «Я сама брала участь в Іграх 1992 року в Альбервілі. І ми вигравали і не відчували себе ображеними. Ми просто доводили, що ми сильні і непереможні. І я не вважаю, що це у всіх сенсах ганебно. Безумовно, хочеться завжди виступати під рідним прапором, але ми під будь-яким прапором повинні брати участь спортсмени тут не причому. Колір прапора — це політика. А дорожче звання олімпійського чемпіона нічого не буває. Воно повинно бути завойоване в цій боротьбі, і наші хлопці цього заслуговують». Так що не слухайте моченосцев. Їдьте і перемагайте!

Допис, поширений Ксенія Собчак (@xenia * sobchak) Гру 5, 2017 о 11:32 PST


5 грудня Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в Олімпіаді 2018 року Національний олімпійський комітет РФ.

Водночас до участі в іграх допустять окремих російських спортсменів, які виконають кваліфікаційний норматив і пройдуть спеціальні допінг-тести. Вони будуть змагатися під олімпійським прапором як "олімпійські атлети з Росії". У разі перемоги представника РФ на його честь буде виконано олімпійський гімн. Спортсменам із Росії заборонять наносити на форму національну атрибутику.

Виконком МОК також довічно дискваліфікував від будь-якої участі в Олімпіадах колишнього міністра спорту Росії Віталія Мутка, який обіймає сьогодні посаду віце-прем'єра, і його колишнього заступника Юрія Нагорних.