Transparency International вимагає захистити тих, хто в Україні розслідує корупцію

Еспресо.TV

Міжнародна організація Transparency International закликала владу України захистити антикорупційних громадських активістів та журналістів-розслідувачів від фізичного насилля

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на офіційній сторінці організації.

"Протягом останніх кількох місяців побили двох антикорупційних активістів з Харкова, які проводять розслідування спільно з Transparency International Україна. Вони вважають, що це було пов’язано з їхньою роботою. Подібні повідомлення надходили і від активістів з Полтави й Одеси, а також від журналістів-розслідувачів з Києва", - йдеться у заяві.

У заяві організації, зокрема, вказується напад охоронців Віктора Медведчука на знімальну групу програми "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і телеканалу "UA:Перший").

"Ці постійні переслідування громадянського суспільства і неочікувані, і невиправдані. Громадяни України заплатили високу ціну за можливість позбавити свою державу корупції. Вони вийшли на вулиці, щоб протестувати проти корупції, і багатьох з них вбили. Влада повинна вжити заходів, щоб захистити антикорупційних активістів і підтримати їхню боротьбу проти корупції", - наголосила голова правління Transparency International Делія Феррейра Рубіо.