Запровадження накопичувальної системи в Україні може затягнутися на роки

АСН
Запровадження накопичувальної системи в Україні може затягнутися на роки
Запровадження накопичувальної системи в Україні може затягнутися на роки

У разі зволікання з ухваленням закону про обов'язкову накопичувальну пенсійну систему в найближчі місяці її впровадження може затягнутися на довгі роки. Таку думку висловив пенсійно-актуарний консультант Олександр Ткач на прес-конференції в Києві, передав кореспондент АСН.

"Сьогодні законопроект 6677, який у Раді вже зареєстрований і пройшов комітет з соціальної політики. Поки є всі підстави, щоб законопроект пройшов всі визначені читання, і ми вже побачили якісь обриси нової накопичувальної пенсійної системи другого рівня", - зазначив експерт.

За його словами, в іншому випадку це питання може бути відкладене на 4 роки, оскільки в новий політичний цикл зрушень у цьому питанні не буде. При цьому він додав, що зараз, згідно з проектом закону, передбачається, що внески до фонду накопичувальної пенсійної системи складатимуться з 5-6% доходів працівника, які платитиме він сам, і ще 4-5% - роботодавець.

Така система має бути впроваджена за умови ухвалення необхідних законів з 1 січня 2019 року. Нагадаємо, в парламентському комітеті з питань соцполітики порекомендували Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроект про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Документом пропонується введення децентралізованої накопичувальної системи через недержавні пенсійні фонди. Частина обов'язкових внесків до пенсійної системи повинна накопичуватися на рахунках громадян, які самі їх і платитимуть.