Порошенко: Ми будемо рухатися до повного членства у Євросоюзі і НАТО

Гордон
Порошенко: Ми будемо рухатися до повного членства у Євросоюзі і НАТО

Україна рухатиметься до повного членства у Європейському союзі та НАТО, сказав президент Петро Порошенко, виступаючи на 14-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

Він зазначив, що країна знову знайшла "гідне місце в новому світі".

"Наше історичне місце – в об'єднаній європейській сім’ї та трансатлантичному західному альянсі. Наше покликання – стати східним кордоном європейської цивілізації та зробити свій внесок у міжнародне та європейське співробітництво", – заявив президент.

Порошенко додав, що Україна втілюватиме це покликання.

"Ми рухатимемося до повного членства у Євросоюзі та НАТО. Це, як показали події останніх років, є справжньою гарантією української незалежності, суверенітету, добробуту та процвітання", – сказав він.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі.

Згідно з новою Воєнною доктриною України, ухваленою у 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням. Порошенко повідомляв, що рішення про вступ України до НАТО буде ухвалено на референдумі.

8 червня Верховна Рада ухвалила законопроект №6470, яким на законодавчому рівні закріпила намір України вступити в НАТО. 6 липня закон підписав президент.

16 вересня 2014 року Верховна Рада України і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію. 11 липня 2017 року було завершено процедуру ратифікації документа. 1 вересня угода у повному обсязі набула чинності.

З 11 червня між Україною та ЄС діє безвізовий режим.