Пам'ятник "героям Донбасу" в Ростові - доказ причетності РФ до конфлікту, - житель міста

Цензор.НЕТ
Пам'ятник
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Громадське радіо".
Однією з причин є те, що ростовці вже не є шанувальниками тих, хто їздив воювати на український Донбас.
"Так звані добровольці з Росії - це, як правило, асоціальний елемент. Поводитися вони не вміють. Повертаючись із зони конфлікту, вони неодноразово скоювали злочини, вели себе розв'язно. Вони були обурені, чому прості люди, бачачи у них на рукавах пов'язки "ЛДНР", "Новоросія", не вітали їх як героїв", - згадує донський козак, блогер Сергій Бєлогвардєєц, уродженець Ростовської області, який зараз вимушено живе в Україні.
При цьому він зазначає, що встановлення монумента з радістю підтримали "місцеві козаки".
"Природно, всі "за" цей пам'ятник, вважають їх героями. Але це з огляду на те, що більшість козаків або обдурені цієї пропагандою, або козаками не є, а є рядженими представниками інших народів, які до всього цього руху "підмазались"", - каже Білогвардієць.
Житель Ростова-на-Дону Іван назвав радіостанції ще одну причину, через яку люди не хочуть бачити цей пам'ятник у своєму місті, - він підтверджує, що Росія причетна до конфлікту на Донбасі.
"Це доказ того, що Росія втручається в справи України. Що робити росіянам на Донбасі?", - каже ростовець.
На його думку, щоб зрозуміти, чому місцеві жителі не хочуть згадувати про Донбас, потрібно сходити на кладовище. З 2014 року там з'явилося багато могил молодих чоловіків віком від 18 до 30 років.
"Один такий момент ... мої знайомі були на кладовищі в Ростові (там похований їхній родич). Поруч була могила, на якій плакала жінка. Загинув її син, який був солдатом російської армії, але загинув на Донбасі. У останньому листі він писав, що там жах відбувається, що їм пояснювали - направляють для допомоги братньому українському народу. Потім він дізнався, що це справжня окупація", - розповів співрозмовник.
Раніше кілька міських активістів написали лист про незаконність встановлення пам'ятника найманцям голові міської думи Зінаїді Неярохіній, голові адміністрації Ростова Віталію Кушнарьову, прокурору Петру Трьохглазову, а також спікеру донського парламенту Олександру Іщенку. Їм прийшли відповіді про те, що свою незгоду з установкою пам'ятника вони можуть оскаржувати в суді.