"Емоційна розмова" з АТОвцями Дніпра: чому чільник медцентру опинився у смітнику (Відео)

5 канал

Десятки ветеранів АТО на Дніпропетровщині кілька місяців не отримують пенсій за інвалідністю, адже не можуть пройти щорічну медичну комісію, щоб підтвердити свій статус. Причини відмови у проходженні медкомісій демобілізовані військовослужбовці пришли в медцентр з'ясовувати гуртом. Але розмова вийшла надто емоційною і головний лікар опинився у сміттєвому баку.

На підвищених тонах близько трьох десятків ветеранів АТО намагаються дізнатися у головного лікаря Віктора Концура – чому їм не дозволяють пройти медкомісію. Адже без підтвердженого статусу інваліда – не отримають пенсію. Відповіді не почули, тож перейшли до фізичного впливу. Чільник медустанови опинився у сміттєвому баку.

Ветеран АТО пояснює ситуацію. Внаслідок кульового поранення у голову під час оборони донецького аеропорту він має групу інвалідності. Щоб отримувати пенсію, щорічно має проходити повторну медичну комісію, але лікарі його не приймають. Як і ще кількох десятків бійців.

"Станом на 2 листопада мені призначили перекомісію. Прийшов, а мені кажуть "ми тобі не можемо продовжити групу, тому що вилучені архівні справи". З вересня-місяця мені не виплачували пенсію, а у мене двоє дітей", – бідкається ветеран АТО Андрій Кіснер.

Медичні документи майже семи сотень бійців АТО за рішенням суду вилучили слідчі – пояснює Коцур, уже перебуваючи у власному кабінеті. Але тут же з'ясовується – більшість справ правоохоронці повернули.

"Цей архів вилучили і повернули головному лікарю. Ось він стоїть, ви можете подивитися. Це дуже сильно ускладнює роботу, і дійсно, є люди, зараз більше 10 осіб, які не можуть пройти повторно комісію протягом цього часу", – каже голова обласної МСЕК №5 Тетяна Лук'янченко. Їй одразу відповідає головний лікар: "Співробітники поліції віддали мені ці справи під відповідальне зберігання".

Медичні документи ветеранів АТО справді вилучалися слідчими – підтверджують правоохоронці. Адже розслідують справу хабарництва за видачу підробних посвідчень. Кажуть, у них досі є документи ще близько двох сотень інвалідів. Але, у разі необхідності, можуть на деякий час повернути документ.

"У разі необхідності отримання документа , МСЕК повинен звернутись до слідчого підрозділу із відповідним запитом і слідчий надасть цей документ", – наголошує речник ГУ НП в Дніпропетровській області Ганна Старчевська. У поліції кажуть, за необхідністю вилучені документи можуть надати у будь-який час.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, "5 канал"