Турчинов на суді: Янукович сам порушив угоду з опозицією, покинувши країну

АСН 1
Турчинов на суді: Янукович сам порушив угоду з опозицією, покинувши країну
Турчинов на суді: Янукович сам порушив угоду з опозицією, покинувши країну

Четвертий президент України Віктор Янукович сам порушив угоду з опозицією, виїхавши з країни в кінці лютого 2014 року. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов на засіданні суду, передав кореспондент АСН.

"Було ухвалено рішення підписати угоду, першим пунктом якої було відновити Конституцію 2004 року. Однак Янукович не зміг її підписати, а замість цього втік з країни", - зазначив чиновник.

За його словами, до 20 лютого  Янукович і його оточення вже були не в змозі керувати країною, оскільки український народ вимагав відповідальності за кров, пролиту на Майдані. При цьому він додав, що західні партнери України на той момент не розуміли положення глави держави і наполягали на підписанні угоди між українською владою і опозицією, яку не було в підсумку виконано у зв'язку із втечею Януковича.

Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.