У мас-старті п’ятого етапу КС-17/18 з біатлону Віта Семеренко замкнула ТОП-10

ZIK

Українки невдало стартували в мас-старті п’ятого етапу Кубка світу з біатлону сезону-17/18, що сьогодні, 14 січня, завершився в німецькому Рупольдингу, але зуміли провести хорошу другу половину гонки і фінішувати в ТОП-15 (Джима, правда, 18-а), а перемогу в неймовірному останньому колі вирвала фінка Кайса Макарайнен.

Кайса Макарайнен вирвала перемогу в мас-старті / sportarena.com

Феноменальний останнє коло від Кайси Макарайнен і німкені Лаури Дальмайєр перевернув ситуацію в жіночому мас-старті з ніг на голову, пише sportarena.com. Прекрасна Розанна Кроуфорд із Канади, закривши всі мішені в гонці, пішла на вирішальні 2.5 кілометра з перевагою в 16 секунд. З такою же перевагою вона пройшла першу частину кола, але далі у неї банально не вистачило сил. Побачивши це, Макарайнен і Дальмайєр почали спурт і вже за 500 метрів до фінішу вони обійшли Кроуфорд.

Фактично на фінішній прямій Макарайнен зробила ще один ривок і залишила Дальмайєр у себе за спиною – німкеня, незважаючи на підтримку публіки, контратакувати вже не зуміла. Кайса виграла мас-старт, а Лаура фінішувала другою. Третє місце дісталося – ні, не Кроуфорд – чешці Вероніці Вітковій, яка також зуміла скористатися слабкістю Розанни і обійти її на останніх метрах дистанції. Кроуфорд, таким чином, закінчила гонку четвертою.

Тільки шостою фінішувала Дар’я Домрачева, яка лідирувала в гонці аж до останньої стрільби, але два промахи позбавили білоруску надії на медаль. П’яте місце дісталося німкені Деніз Геррманн, яка очікувано була найшвидшою на лижні.

Біатлон: Макаряйнен виграла мас-старт в Рупольдінгу; Віта Семеренко - десята

А ось лідер загального заліку, словачка Анастасія Кузьміна, зробила шість промахів і фінішувала лише 23-ою, втративши перше місце в Кубку світу-17/18. Тепер жовтий біб лідера переходить до Кайси Макарайнен, а Кузьміна впала на друге місце.

Українки дуже невдало почали гонку – сестри Семеренко і Юлія Джима пішли на коло штрафу вже на першій стрільбі, а Настя Меркушина, у якої сьогодні день народження, цього разу хоч і закрила всі мішені, дуже повільно рухалася по трасі. Тому коли на другій стрільбі Віта і Настя, які перебували трохи вище, пішли ще на одне коло штрафу – найкраща серед українок була тільки на 19-му місці.

На двох стрільбах стоячи чотири українки на всіх заробили тільки два кола штрафу – по одному Валя і Юлія Джима на третій стрільбі. Завдяки такій точності «синьо-жовті» біатлоністки зуміли поступово піднятися вище, і в підсумку на останнє коло сестри Семеренко і Меркушина вийшли разом – з 10-го по 12-е місце. Утримати позицію вдалося тільки Віті: вона так і фінішувала десятою, а Меркушину і Валю випередила німкеня Марен Хаммершмідт. Юлія Джима закінчила гонку 18-ою.

Результат пошуку зображень за запитом "Картинки Біатлон. Кубок світу сезону-2017/2018. П’ятий етап Рупольдинг (Німеччина). 10 – 14 січня. «Хімгау-Арена»"