Єнін про конфлікт НАБУ і ГПУ: Всі учасники подій визнають, що конфлікт був помилкою

Гордон 1
Єнін про конфлікт НАБУ і ГПУ: Всі учасники подій визнають, що конфлікт був помилкою

Конфлікт між Генеральною прокуратурою України (ГПУ) і Національним антикорупційним бюро (НАБУ) був помилкою, заявив заступник генерального прокурора Євгеній Єнін в інтерв'ю виданню "РБК-Україна".

"Остання зустріч генерального прокурора з керівником НАБУ відбулася буквально кілька днів тому. Усі учасники подій листопада–грудня минулого року визнають, що конфлікт був помилкою. І ми щиро сподіваємося, що кожна із сторін винесе певні уроки", – повідомив Єнін.

Він підкреслив, що в обох відомств є "чітке налаштування" на продовження співпраці.

"Безумовно, існує низка відкритих питань, але при цьому є розуміння того, що ці проблеми мають вирішуватися за столом в рамках правової дискусії, а не в ефірі телеканалів", – додав заступник генпрокурора.

29 листопада 2017 року Служба безпеки України затримала сімох співробітників НАБУ, які працювали під прикриттям.

30 листопада Генпрокуратура повідомила одного із затриманих про підозру у провокації і даванні хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби України Діні Пімаховій. 5 грудня про підозру повідомили ще двох співробітників бюро.

1 грудня ГПУ опублікувала відео з фото агентів НАБУ. Також показали їхні автомобілі з незаретушованими номерними знаками.

У НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися в спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".

Після інциденту бюро припинило всі операції під прикриттям.

3 грудня генеральний прокурор Юрій Луценко зазначив, що "всі так звані агенти НАБУ" дістали роботу з порушенням українського законодавства – без відкритого конкурсу.

5 грудня Ситник підкреслив, що заяви генерального прокурора свідчать про "боротьбу за виживання корупційної системи".

26 грудня Луценко заявив, що сторони спільно прийшли до того, що було помилкою публічне зведення рахунків.