ГПУ просить Печерський суд заарештувати Лавриновича на 60 діб

Гордон
ГПУ просить Печерський суд заарештувати Лавриновича на 60 діб

Генеральна прокуратура України просить Печерський суд заарештувати екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича на 60 діб у справі щодо незаконного повернення у 2010 році Конституції 1996 року. Про це 15 вересня, подаючи клопотання, заявив прокурор департаменту спецрозслідувань Головного слідчого управління ГПУ Яніс Сімонов, повідомляє УНІАН.

За словами Сімонова, існує ризик того, що Лавринович може переховуватися, упливати на іншого фігуранта справи, колишнього заступника міністра юстиції Володимира Богатиря, а також упливати на громадську думку з метою дезінформації.

Прокурор зазначив, що тяжкість інкримінованого злочину не дає змоги обрати Лавриновичу менш сувору міру запобіжного заходу.

6 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що екс-президенту України Вікторові Януковичу та Олександрові Лавриновичу оголосили про підозру у захопленні влади шляхом конституційного перевороту у 2010 році.

Тоді Конституційний Суд України повернув країну до президентсько-парламентської форми правління, розширивши повноваження глави держави. Суд у закритому режимі скасував політичну реформу 2004 року та під головуванням Анатолія Головіна відновив дію Конституції 1996 року.

У травні Луценко стверджував, що для вручення підозри суддям КСУ недостатньо підстав.

Лавриновича, який тричі обіймав посаду міністра юстиції (у 2002–2005-му, 2006–2007-му і 2010–2013 роках), ГПУ також обвинувачує в розтраті бюджетних коштів.

7 вересня Лавринович відвідав ГПУ, де йому вручили підозру у справі щодо захоплення державної влади. За словами адвоката Євгена Солодка, екс-міністру загрожує до 15 років позбавлення волі.