Україна надасть ООН подробності порушення Росією морського права у Криму

Еспресо.TV

У понеділок 19 лютого Україна подасть в арбітраж морського суду ООН меморандум щодо порушення РФ прав України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці

Про це заявив очільник МЗС Павло Клімкін на своїй сторінці у Twitter.

У понеділок Україна подасть у арбітраж з морського права ООН перший меморандум щодо порушення РФ прав України у Чорному та Азовському морях і у Керченській протоці.
  • Україна ініціювала арбітражне провадження проти Росії 16 вересня 2016 роки ("Суперечка щодо прав прибережної держави в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці"). Україна вимагає не лише захисту своїх морських прав, але і відшкодування збитків від діяльності Росії.
  • У грудні заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що після подання Україною меморандуму РФ матиме три місяці на подання заперечень щодо юрисдикції, при цьому на ці заперечення Україна зможе подати свої коментарі.
  • Російська влада планує зупинити господарську діяльність на Одеському газовому родовищі на шельфі окупованого Криму. Це родовище забезпечує півострів майже половиною власного видобутку газу.