Віце-президент Єврокомісії Шефчович: Транзит газу через Україну після 2020 року – це пріоритет для Європейського союзу

Гордон
Віце-президент Єврокомісії Шефчович: Транзит газу через Україну після 2020 року – це пріоритет для Європейського союзу

Для Європейського союзу питання про те, щоб транзит газу через Україну продовжився після 2020 року, є пріоритетним, сказав віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович під час 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) 15 вересня в Києві, повідомляють на сайті форуму.

"Україна має величезний потенціал, щоб стати енергетичним хабом. Я маю наголосити, що продовження важливого транзиту газу через Україну після 2020 року – це пріоритет для Європейського союзу", – заявив він.

Шефчович додав, що протягом останніх кількох років у країні було проведено більше реформ, ніж протягом двох десятиліть до цього.

"Найкраща відповідь на ситуацію на сході, найкращий рецепт для успіху – це розбудова потужної демократичної і квітучої України, країни, яка має стати зразком для своїх сусідів", – зазначив віце-президент.

1 вересня "Укртрансгаз" повідомив, що транзит газу в Європу через Україну сягнув шестирічного максимуму. Протягом січня–серпня 2017 року через газотранспортну систему України європейським споживачам надійшло 61,95 млрд м³ природного газу, що на 23,4% більше, ніж минулого року.

Контракт НАК "Нафтогаз" і ВАТ "Газпром" передбачає обов'язковий транзит російського газу через територію України до кінця 2019 року.

У квітні 2017 року глава "Газпрому" Олексій Міллер озвучив плани скоротити в п'ять разів транзит російського газу через Україну.