Успішними людьми вважають себе 40% українців (фото)

Дзеркало Тижня 3
Успішними людьми вважають себе 40% українців (фото)

Оцінка успішності знижується з віком і збільшується із зростанням рівня освіти і матеріального достатку.

У більшій чи меншій мірі вважають себе успішними людьми 40% українців, свідчать дані опитування Research & Branding Group.

Проте ще більше респондентів (46%) відносити себе до успішним людям не схильні. Ще 14% опитаних ще не визначилися з тим, наскільки успішна прожите ними життя.

Як зазначають соціологи, із збільшенням віку опитаних має місце деяке зниження питомої ваги тих, хто вважає себе в цілому успішною людиною і зростання частки тих, хто не схильний відносити себе до успішних людей. Наприклад, серед молоді до успішних людей себе відносить 50% опитаних, а серед літніх – 31%; з іншого боку, серед молодих не вважають себе успішними 34%, а серед літніх – 54%.

Із зростанням рівня освіти (від середнього до вищого) спостерігається зростання питомої ваги тих, хто відносить себе до успішних людей (з 28% до 53%) і зниження частки тих, хто до успішних людей себе не відносить (з 58% до 36%). Чим вище самооцінка матеріального достатку своїх сімей, тим, як правило, частіше опитані вважають себе успішними людьми.

Говорячи про здобутки, з яких складається їх власний життєвий успіх, жителі України найчастіше згадували такий фактор, як дружна сім'я (60%). Помітно рідше в числі мірила успішності згадувалися надійні друзі (26%), міцне здоров'я (25%), можливість працювати на себе (15%), заняття улюбленою справою (15%), гарна освіта (14%) і ряд інших позицій.

Дослідження проводилося компанією R&B 27 жовтня - 9 листопада 2017 року серед 1802 осіб по всій території України за винятком Криму та ОРДЛО. Помилка вибірки склала 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р=0,95.

Читайте також: Майже 30% українців стверджують, що вони сортують сміття

Як свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group, більше половини жителів країни (54%) вважають, що в Україні успіху можна досягти з допомогою грошей або інших матеріальних цінностей.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter