"Подаруй життя": у Харкові збирають кошти на лікування малечі із вадами серця (Відео)

5 канал 2

Cьогодні ми розповімо про 7-річну Таю. Замість школи дівчинка з батьками - на прийомі у лікаря. Вона цього року пішла у перший клас. Любить мандрувати та шопінг. До лікарень ставиться з осторогою. Та за свою слухняність під час обстеження очікує від батьків на подарунок.

Серце Таї б'ється рівно та чітко, але через вроджений дефект можливі ускладнення, коли дівчинка подорослішає. Вроджену ваду виявили випадково лише півроку тому. Під час обстеження перед вступом до школи лікар почув шуми у серці.

"Відкрита Боталова протока. З цим можна жити, проте якість життя буде зовсім інша", - кажемати Таї, Наталя Горячіх.

Замість відкритої операції з розрізом грудної клітки кардіологи запропонували батькам юної пацієнтки менш травматичний метод лікування.

"Через маленький прокол встановлюється спеціальний пристрій, зокрема оклюдер або спіраль. Буквально через кілька годин дитина може вставати, вона активна, і протягом доби-двох відбувається виписка дитини зі стаціонару. Вона повертається до звичайного життя. Після цієї процедури у дитини абсолютно здорове серце", - пояснює Наталя Тищенко, кардіолог відділення інтервенційної кардіології Інституту загальної та невідкладної хірургії ім.. В. Т. Зайцева.

Таких операцій без скальпеля лише у Харкові щороку потребують майже півтори сотні дітей. Однак нині роблять лише п'яту частину - за гроші благодійників. Держава такі не фінансує.

Кожна операція коштує від 30 тисяч гривень. Сюди врахована вартість оклюдера, які в Україні не виробляють. Кошти для маленьких пацієнтів у Харкові збирає спеціально створений фонд. До Дня закоханих тут розпочали акцію "Подаруй дитині серце".

"Для нас у першу чергу серце асоціюється не з кульками, цукерками у формі серця, а з маленькими дітками, які страждають, які вимушені переносити операції на серці чи малоінвазивні процедури. Хочеться їм допомогти", - каже директор благодійного фонду "Розвиток кардіології та кардіохірургії" Кіра Джафарова.

Лише за два дні організатори зібрали 25 тисяч гривень, та цих грошей все ще недостатньо. Нині у черзі на операцію більш як 10 дітей, серед них і Тая. Її дівчинці планують провести вже у березні.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: