Росія може звільнити українця Чирнія під час обміну полоненими на Донбасі, – адвокат

Еспресо.TV

Російський адвокат Ілля Новіков вважає, що звільнення одного з його підзахисних, Олексія Чирнія, можливе в межах обміну полоненими між Україною та бойовиками на окупованому Донбасі

Про це адвокат написав у Facebook.

"Сьогодні я був в колонії в Шахтах (місто в Ростовській області Росії) у Олексія Чирнія. У його справі досягнуто значного прогресу, можна сказати, що спільними зусиллями завдання звільнення Олексія вирішене більш як наполовину. Чирній був заарештований разом із Сенцовим у травні 2014 року і засуджений на 7 років", – вказав Новіков.

Адвокат називає прізвища 14 громадян Росії, які «могли б стати фігурантами прямого обміна з Росією», найвідомішим серед яких є затриманий на Донбасі військовий Віктор Агеєв.

"Хтось із них може опинитися в підсумковій версії списку на обмін 74 на 306. Росії такий варіант був би найбільш зручний, вона взагалі любить переводити стрілки на «ДНР/ЛНР». Я дуже сподіваюся, що якщо хтось із цих людей може стати квитком на волю для Вигівського, Чирнія або інших, цей шанс не буде втрачений", – наголосив Новиков.

Зазначимо, що викладач військової історії Сімферопольського інституту Олексій Чирній 9 травня 2014 року був затриманий, коли, за версією слідства, "діставав саморобну вибухівку зі схованки". Чирній нібито готував вибух пам’ятника Леніну в Сімферополі. Його кримінальну справу суд прискорено розглядав у закритому режимі. Чирнія засудили до покарання у вигляді семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму Магаданської області.