Львівські бабаки разом з синоптиками пообіцяли швидку весну

Сегодня 1
Львівські бабаки разом з синоптиками пообіцяли швидку весну

На свято Стрітення у Львові традиційно влаштовують прогноз погоди від місцевих бабаків, які пророкують, як скоро повернеться весна, і цього разу вони запевнили – тепло не змусить на себе довго чекати.

Цікаво, що сьогоднішній прогноз дві самки зробили під снігом і на морозі, втім, за словами зоологів, незважаючи на відносно теплу зиму, бабаки спали не міцно і часто прокидалися.

Цього року долю прогнозу погоди віддали двом чотирирічним Марусям. Одна з них була занадто спокійна і весь час ховалася в солому, а тому на люди витягли її активнішу подругу, яка весь час намагалася хапнути зоолога за пальці.

Як відомо, якщо бабак під час пророцтва свисне – це до швидкого тепла, якщо ні – морози затягнуться надовго, а якщо бабак не побачить своєї тіні – варто чекати ранньої весни.

"Почули свист наших бабачих, одна як мінімум точно свистіла і, кажучи в комплексі про інші прикмети, оскільки похмурий день, бабаки не побачили своєї тіні, не сховалися до нори, оскільки вранці курка з калюжі води не напилася, значить, можна сказати, нас очікує рання весна. Тобто, через шість тижнів однозначно прийде тепло", – запевнив директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

У свою чергу, офіційні синоптики, хоч і не прислухаються до прогнозів бабаків, але також обіцяють ранню весну.

"Ми бачимо, як фактично відбуваються природні процеси. Наприкінці березня ми можемо очікувати теплої погоди – денної +10 і нічної близько 0, тобто, середньодобова перевищить +5, це наприкінці березня, приблизно числа з 20-го", – переконує синоптик Львівського регіонального гідрометцентру Олена Смалюх.

А обидві бабачихи після прогнозу знову вляглися спати. Правдивість їх прогнозів українці мають перевірити вже наприкінці березня.

Відзначимо, що цього року бабак Філ, з американського штату Пенсільванія, США, сховався назад до нори, побачивши власну тінь, що означає – зима триватиме ще близько шести тижнів.

А ось його "колега" в Росії просто помер. Що означає цей прогноз для росіян – можна буде дізнатися вже незабаром.

Цікаво, що на День бабака майже в половині випадків тварини-провісники помиляються в "прогнозі".