Естонія відкинула вимоги Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію

5 канал 1
Естонія відкинула вимоги Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію

МЗС головуючої зараз в Європейському Союзі Естонії відкидає вимогу Угорщини про перегляд Угоди про асоціацію в зв'язку з тим, що Україна, на думку угорської сторони, порушує її положення ухваленою реформою освіти.

"Угода про асоціацію між Україною та ЄС тільки набула чинності, тому нам варто сфокусуватися на її ефективній імплементації", - відзначили в прес-службі Міністерства закордонних справ Естонії на запит DW.

Відзначається, на вимогу Будапешта це питання внесене до порядку денного зустрічі міністрів закордонних справ ЄС. Його розглянуть 16 жовтня в Люксембурзі.

Естонія констатує, що гармонізація українського законодавства про освіту із законодавством країн ЄС є пріоритетом українського уряду.

"При цьому законодавство має відповідати міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Україна", - зазначили в естонському МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві країни привітали той факт, що Україна звернулася до Венеціанської комісії Ради Європи із проханням дати оцінку мовним положенням закону про освіту.

"Ми також закликаємо всі сторони до діалогу", - йдеться у відповіді МЗС Естонії.