Євросоюз закликав Раду схвалити медреформу наступного тижня

Дзеркало Тижня
Євросоюз закликав Раду схвалити медреформу наступного тижня

Реформи більше не повинні відкладатися, заявили у представництві ЄС в Україні.

Представництво Євросоюзу в Україні закликало депутатів Верховної Ради прийняти наступного тижня законопроекти про реформу охорони здоров'я №6327 і №6604, відповідну заяву опубліковано в Facebook.

"Прийняття цих законів має важливе значення. Це дозволить активізувати зміни в системі, зробити належну систему охорони здоров'я доступною для всіх громадян, одночасно підвищуючи її прозорість і ефективність", - наголосили у представництві.

Зазначається, що показники здоров'я в Україні, зокрема середня тривалість життя, залишаються одними з найгірших у Європі, у той же час витрати на медицину порівняно високі. Реформи повинні переорієнтувати фінансову підтримку на надання послуг, а не фінансувати надмірно пропорційну і частково застарілу інфраструктуру.

"Багато європейських країн переживали подібний процес у минулому, тим самим звільнивши ресурси, щоб в цілому забезпечити населення кращим медичним обслуговуванням... Ми закликаємо всіх депутатів голосувати за ці два ключових законопроекту у формі, запропонованій урядом, на пленарному засіданні Верховної Ради наступного тижня. Реформи не повинні відкладатися", - сказано в повідомленні ЄС.

Читайте також: Україні потрібно позбутися своєї неефективної медичної системи - National Interest

Раніше повідомлялося про те, що Верховна Рада розгляне медичну реформу наступного пленарного тижня (17-20 жовтня).

Заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко раніше повідомив про те, що у проекту медичної реформи поки немає достатньої підтримки серед депутатів Верховної Ради. Кононенко повідомив, що у депутатів є питання, перш за все, пов'язані з формуванням госпітальних округів в областях.

Детальніше про медичну реформу читайте в матеріалі голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець "Реформа медицини — у точці біфуркації історії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter