Лубківський: Не вірю, що в МЗС України не залишилося професіоналів, які б звернули увагу на безграмотне повідомлення Клімкіна про "обмін заручниками"

Гордон
Лубківський: Не вірю, що в МЗС України не залишилося професіоналів, які б звернули увагу на безграмотне повідомлення Клімкіна про

Повідомлення міністра закордонних справ України Павла Клімкіна про те, що він обговорив зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим питання "обміну заручниками", є юридично безграмотним і шкідливим для України. Про це написав у Facebook дипломат Маркіян Лубківський.

"Не вірю, що в МЗС України не залишилося професіоналів, які б звернули увагу міністра Клімкіна на юридично і політично безграмотне, безвідповідальне та шкідливе для України повідомлення про "обмін заручниками". Україна, виявляється, утримує заручників?" – написав Лубківський.

За його словами, "міністр, мабуть, не знає, що всі затримані правоохоронними органами України особи є фігурантами кримінальних справ і обґрунтовано підозрюються у вчиненні злочинів".

"А потім ми хочемо, щоб міжнародна спільнота нас підтримувала", – додав Лубківський.7 грудня Клімкін написав у Twitter, що обговорив питання "обміну заручниками". "З міністром закордонних справ РФ Лавровим обговорив питання обміну заручниками. Маємо реально просунутися у цьому питанні у наступні тижні. Ідеться про людей та їхніх близьких", – написав міністр.

Генерал-майор Служби безпеки України, експерт із питань держбезпеки Василь Вовк заявляв, що вищі посадові особи країни не мають вживати вислів "обмін заручниками", а мусять говорити про гуманітарні поступки для осіб, які відбувають покарання в Україні за скоєння злочинів. За його словами, вислів "обмін заручниками" є вигідним президенту Росії Володимиру Путіну.

16 листопада ватажки "ЛНР" і "ДНР" Ігор Плотницький і Олександр Захарченко після телефонної розмови з Путіним доручили підготувати обмін затриманими з Україною.

Представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко 24 листопада заявила, що на окупованих територіях утримують 162 українців.

Парламентер від України Віктор Медведчук казав, що обмін затриманих бойовиків на українських заручників із "ЛНР" і "ДНР" пройде за два етапи.

29 листопада "Громадське" повідомило, що обмін утримуваними особами за формулою "306 на 74" може відбутися 18 грудня.