"Освіта - це не про політику, це про майбутнє України", - Клімкін заявив про необхідність обговорити закон про освіту з нацменшинами. ВIДЕО

Цензор.НЕТ

Про це він сказав під час спільного брифінгу з румунським колегою в Бухаресті, про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна.

Завантаження відео...

"На сьогодні в законі ми зробили виняток для мов ЄС - предмети можуть вивчатися мовами ЄС, це чітко написано в освітньому законі. Механізм імплементації важливо обговорити з нашими румунськими друзями і партнерами, але перш за все важливо обговорити з громадами, оскільки мова про громади. Освіта - вона ніколи не про політику, звичайно, завжди є політичний вимір, ми всі це розуміємо. Але це про людей, про їхніх дітей, які повинні в майбутньому піти вперед і бути майбутнім України, і бути майбутнім України в єдиному ЄС", - заявив український міністр.

Також дивіться: Клімкін у Бухаресті: Жодну румунську школу в Україні не закриють у зв'язку з ухваленням закону про освіту. ФОТОрепортаж

Він повідомив, що, відвідуючи парламент Румунії, сьогодні говорив про можливість спільного відвідування румунських громад в Україні, серед іншого - за участю членів парламенту, співробітників міністерств освіти двох країн. Під час таких візитів, вважає Клімкін, і потрібно з'ясувати, яким бачать нацменшини механізм реалізації закону.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон України №2145-VIII "Про освіту", ухвалений Верховною Радою України від 5 вересня 2017 року. Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, Росія і Молдова. Крім того, Угорщина заявила про намір блокувати зближення України з Євросоюзом.