Представник РФ в Радбезі ООН: Ми вимагаємо пред'явлення матеріальних доказів російської вини

Гордон
Представник РФ в Радбезі ООН: Ми вимагаємо пред'явлення матеріальних доказів російської вини

Великобританія своїм ультиматумом Росії у справі про отруєння російського розвідника Сергія Скрипаля погрожує незалежній державі і постійному члену Радбезу ООН. Про це заявив постійний представник Росії при ООН Василь Небензя під час екстреної наради в Радбезі ООН, передає кореспондент "ГОРДОН".

Представник Росії назвав звинувачення британців "абсолютно безвідповідальними" й такими, що суперечать статуту ООН.

"Наші партнери тягнуть це питання на майданчик у Радбез, тому що справжніх експертів у Гаазі їхні аргументи не переконають. Ініціаторами керують інші мотиви. Росія вважає неприйнятними голослівні звинувачення щодо нібито причетності нашої країни", – зазначив він.

На думку Небензі, від Росії вимагали за 24 години по суті "здійснити явку з повинною". Він додав, що РФ не дозволить говорити з нею мовою ультиматумів.

"Перш ніж звинувачувати інших, виховані люди наводять лад у себе вдома", – заявив він.

Постпред Росії додав, що Великобританія має надіслати запит, на розгляд якого за процедурою має бути виділено 10 днів.

"Ми вимагаємо надання матеріальних доказів російської вини", – підсумував Небензя.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували в британському Солсбері із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху застосовували нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на ультиматум Лондона. МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 березня, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння Скрипаля.

Сьогодні Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із Росією у відповідь на інцидент з отруєнням Скрипаля.