Індекс благополуччя українців впав на п'ятирічне "дно"

Сегодня
Індекс благополуччя українців впав на п'ятирічне

Все більше людей вважають, що справи в країні рухаються в неправильному напрямку

Індекс суспільного благополуччя (ІСБ) в Україні знизився до позначки -55. Про це свідчать дані всеукраїнського опитування громадської думки Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Таким чином, ІСБ впав до мінімуму за останні п'ять років.

Індекс індивідуального благополуччя (ІІБ), який показує задоволеність громадян своїм особистим життям, склав -26. В цілому для країни середнє значення ІСБ знизилося на 4 пункти в порівнянні з груднем 2016 року, а ІІБ впав на 1 пункт.

.png_355

"Соціальне благополуччя погіршується за рахунок збільшення кількості тих, хто вважає, що справи в державі рухаються в неправильному напрямку. Індивідуальне благополуччя практично не змінилося", – наголошується в результатах дослідження.

При цьому наголошується, що значення індексу індивідуального благополуччя в значній мірі залежить від віку респондентів.

"З віком у респондентів знижується кількість позитивних оцінок за всіма складовими ІІБ, при цьому найбільшу різницю між молодою і літніми віковими групами можемо спостерігати з питань самооцінки здоров'я та щастя", – відзначають фахівці.

.png_357

Нагадаємо, значення цих індексів може коливатися від -100 до 100 балів, де -100 вказує на найнижчі оцінки і повну незадоволеність, а 100 – найвищі оцінки і загальну задоволеність.