Отруєння Скрипаля: Великобританія скликає засідання Радбезу ООН

Гордон 3
Отруєння Скрипаля: Великобританія скликає засідання Радбезу ООН

Великобританія скликає засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Про це йдеться в повідомленні міністерства закордонних справ Великобританії у Twitter.

"Великобританія терміново скликає засідання Ради Безпеки ООН, щоб поінформувати членів Ради про розслідування атаки з нервово-паралітичною речовиною в Солсбері", – ідеться в повідомленні.За даними "BBC Україна", засідання розпочнеться о 21.00 за київським часом.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували в британському Солсбері із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

12 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

13 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на ультиматум Лондона. Цього самого дня МЗС РФ висунуло вимогу до Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

14 березня спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння Скрипаля.