Чийгоз і Умеров подали позови до адміністрації президента РФ - адвокат

Новое Время 3
Чийгоз і Умеров подали позови до адміністрації президента РФ - адвокат

Адвокат Микола Полозов має намір представляти інтереси в суді Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, які подали позови до адміністрації президента Росії у зв'язку із засекречуванням указів про їх помилування.

Про це захисник написав у Facebook.

За словами адвоката, після стрімкої "депортації" за межі Криму Чийгоза та Умерова, з'ясувалося, що жодних документів про їх переміщення російська влада їм не видала.

"Єдиний документ, який видали Ахтему Чийгозу в СІЗО, - довідка про звільнення. Ільмі Умеров взагалі опинився за межами Криму без якихось підтверджуючих документів", - повідомив Полозов.

Він уточнив, що "де-юре Чийгоз і Умеров все ще в Криму".

Як повідомив адвокат, єдиним документальним підтвердженням виявилося посилання в довідці про звільнення Чийгоза на указ президента Російської Федерації про помилування №515 від 24.10.2017.

Захист направив запити до адміністрації президента РФ про надання відомостей про винесення відповідних указів Путіним, проте у відповіді було сказано, що ця інформація "з обмеженим доступом".

У зв'язку з цим, найближчим часом Чийгоз і Умеров подадуть позови з вимогою розсекретити нормативні акти, які безпосередньо зачіпають їх права і свободи.

"Ми вимагатимемо чіткої відповіді від адміністрації президента Путіна у зв'язку з якими обставинами і на якій підставі Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров були вивезені з території Криму", - додав адвокат.

25 жовтня Росія видала Туреччині представників Меджлісу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

Обидва вони були захоплені окупаційною владою Криму за сфабрикованим звинуваченням в організації "масових заворушень" під час окупації Росією українського півострова.

В результаті Чийгоз був засуджений до восьми років колонії загального режиму, а Умеров до двох років колонії-поселення.