Медики назвали кількість померлих від кору і попереджають про нову хворобу

АСН 12
Медики назвали кількість померлих від кору і попереджають про нову хворобу
Медики назвали кількість померлих від кору і попереджають про нову хворобу

Медики назвали кількість українців, які померли від кору. Про це на прес-конференції заявив завідувач лабораторії в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України Ігор Маричев, передає кореспондент АСН.

"Епідситуація в Україні досить складна... Сьогоднішня епідемія кору характерна тим, що хворіють переважно діти молодшої вікової групи. Вже є 6 смертельних випадків: з них 4 дитини віком 2-4, 5 і 17 років. І є два смертельних випадки у дорослих: 44 і 47 років. Тому не знаю, чому рекомендують вакцинувати дорослих до 30-ти років, якщо від захворювання вмирають, зокрема, більш дорослі люди", - заявив він.

Маричев нагадав, що в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун рекомендувала не панікувати. Але, за його оцінками, кожному українцеві потрібно розуміти, що в Україні вже давно відбувається млява епідемічна ситуація. "Ми маємо пролонгований процес поширення інфекції. І це треба пам'ятати", - констатував він.

Лікар попередив, що особливо уважними повинні бути батьки дітей віком до 9 років, які двічі повинні бути вакциновані. "Про перспективи складно сказати. Думаю, що кір - це тільки "перший дзвінок", - зазначив він.

Маричев попередив про загрозу епідемії краснухи. На жаль, з його слів, в Міністерстві охорони здоров'я радикальних і кардинальних заходів, щоб уникнути епідемій досі на робиться. Також раніше АСН розповідала, що медики не виключили епідемії дифтерії в Україні.