Схеми: Саакашвілі депортували польським чартером, переліт коштував 8 тисяч євро

Новое Время 30
Схеми: Саакашвілі депортували польським чартером, переліт коштував 8 тисяч євро

Літак, яким вивезли до Польщі екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, належить польській авіакомпанії, вартість перельоту становить 8 тисяч євро, повідомляють журналісти програми Схеми.

Як повідомляється, орендований літак Hawker Beechcraft Premier 1A з бортовим номером SP-RDW вилетів о 16:33 в понеділок, 12 лютого, з аеропорту Бориспіль до Варшави. Борт має польську реєстрацію і належить авіакомпанії Jet Story.

Журналісти дізналися, що в Україні організувати цей рейс допомагала українська компанія Sky Handling.

"Ми співпрацюємо з цією компанією в Україні. Вони займаються технічними нюансами", - підтвердили інформацію в польській компанії Jet Story.

Повідомляється, що в польській компанії, яка здає в оренду літак, яким транспортували Саакашвілі, відмовилися відповідати на запитання, хто оплатив переліт.

Як з'ясували журналісти Схем, компанія пропонує своїм клієнтам переліт на такому літаку в напрямку Київ-Варшава за 8 тисяч євро.

У відповідь на запит журналістів в авіакомпанії Jet Story відповіли, що "цей літак буде доступний на наступному тижні, після технічного обслуговування. Вартість перельоту - 8 тисяч євро".

Раніше народний депутат від фракції Батьківщина Ігор Луценко заявив, що Саакашвілі депортували до Польщі літаком компанії, що належить Петрові Порошенку. В Адміністрації президента цю інформацію спростували.

Нагадаємо, 12 лютого Міхеіла Саакашвілі затримали працівники Держприкордонслужби в ресторані Сулугуні в Музейному провулку в Києві. Через кілька годин його видворили з України в Польщу.

У 2017 році Саакашвілі позбавили громадянства України. За офіційною версією, він порушив закон України під час оформлення українського громадянства, зазначивши в заяві недостовірну інформацію.

Саакашвілі намагався через Державну міграційну службу отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, проте йому було відмовлено. Він програв усі апеляції на рішення ДМС.