В окупованому Криму суд скасував виправдувальний вирок у справі дружини фігуранта сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір"

Цензор.НЕТ
В окупованому Криму суд скасував виправдувальний вирок у справі дружини фігуранта сімферопольської

Суддя Залізничного суду скасував рішення мирового судді та направив справу на повторний розгляд. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Пристав Сергій Березка, який складав протокол, не погодився з рішенням суду 6 лютого, припинив адміністративну справу відносно Фери Абдуллаєвої у зв'язку з відсутністю складу правопорушення, і подав апеляцію, яку суд розглянув 15 лютого.

Громадська захисниця Абдуллаєвої Ліля Гемеджі зі скаргою пристава не погодилась.

"Мировий суддя дав правильну оцінку відомостям пристава, котрий склав протокол, і приставів, що були свідками, які суперечили один одному. Суддя запросила записи відеоспостереження в будівлі Верховного суду, проте їх не було надано. Пристав мав на меті приховати відеозаписи, щоб не підтвердилася невинність моєї підзахисної", - зазначила Гемеджі.

Фера Абдуллаєва, яка 8 грудня намагалася потрапити на засідання суду, на якому повинні були винести рішення щодо продовження арешту її чоловіка Узеїра Абдулаєва, заявила, що вважає себе невинною.

"Я не кричала, не скандалила, як це було сказано приставом. Я хотіла потрапити на оголошення рішення суду щодо мого чоловіка, і чекала на суддю. Але пристав вирішив, що я не маю підстав бути в суді, і почав виганяти. Я вийшла, але жодного правопорушення не скоювала", - зазначила вона.

8 грудня під час чергового закритого засідання у "справі Хізб ут-Тахрір", Абдуллаєва стояла на майданчику другого поверху в будівлі Верховного суду Криму. Судові пристави вимагали від Абдуллаєвої спуститися на перший поверх суду. Коли вона почала заперечувати, її затримали і склали адмінпротокол.

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих "терористичними".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3050645