Під посольством України в Угорщині влаштували акцію за "самовизначення Закарпаття" (фото)

Дзеркало Тижня
Під посольством України в Угорщині влаштували акцію за

Напередодні Київ закликав угорську сторону заборонити провокаційний мітинг.

В Будапешті під українським посольством організували акцію "Самовизначення для Закарпаття", повідомила на своїй сторінці в Facebook посол України в Угорщини Любов Непоп.

"Акція під Посольством України в Будапешті, протест проти якої висловило МЗС України, адже організатори спочатку заявили, що вони виступають за: "самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польською, болгарською, румунською, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України "висловлюють протест проти" варварства путчистів, що захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів", - написала посол.

За її словами, у відповідь на протест України угорська сторона повідомила про право на мирне зібрання і здійснення протестів, під час яких учасники вільно висловлюють свої думки, і про право на донесення спільно сформульованої позиції.

"Переконана, що використання цих прав не виправдовує напису на спині учасника акції: "Закарпаття за законом належить Угорщини. Самовизначення для всіх пригноблених націй, примусових жити в Україні".... І для повноти картинки - офіційний прапор каталонської автономії", - додала Непоп.

Читайте також: У МЗС Угорщини заявили про можливе введення економічних санкцій проти України

Нагадаємо, що раніше українське МЗС направило ноту протесту в МЗС Угорщини з вимогою заборонити заплановану на 13 жовтня в Будапешті акцію під гаслом "Самовизначення для Закарпаття".

"Угорський МЗС повідомив нашому посольству про акції 13.10 під гаслом "Самовизначення для Закарпаття". Це що, Будапешт підтримує сепаратизм? Негайно направили ноту протесту з вимогою заборонити цю провокацію!", – написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму твіттері.

При цьому Він висловив упевненість, що Угорщина і надалі буде поважати територіальну цілісність України.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter