Якщо і будуть закривати якісь ЗМІ, то в першу чергу наше. На нас вже давно поклали око – заступник головного редактора "Країни" Крюкова

Гордон
Якщо і будуть закривати якісь ЗМІ, то в першу чергу наше. На нас вже давно поклали око – заступник головного редактора

Питанням інформаційної безпеки України має займатися Міністерство інформаційної політики, а не ГПУ, сказала виданню "ГОРДОН" заступник головного редактора видання "Страна" Світлана Крюкова, коментуючи заяву генпрокурора Юрія Луценка про те, що до 2018 року в Україні можуть заборонити діяльність проросійських ЗМІ.

"Ми звернули увагу на цю заяву Луценка і напружилися, адже розуміємо, що якщо і будуть закривати якісь ЗМІ, то насамперед наш. На нас уже давно поклали око. Але наскільки я знаю, генпрокурор вів мову про медіа-холдинг UMH. Напевно, очільнику ГПУ не вистачає роботи, він вирішив узятися за ЗМІ. Я вважаю, що питання інформаційної безпеки належить до компетенції Міністерства інформаційної політики. Ми знаємо, що проросійськими у нас називають ЗМІ, які дозволяють собі критикувати владу. І ми, і ви належимо до таких видань. І таку розкіш собі зараз можуть дозволити далеко не всі ЗМІ", – підкреслила Крюкова.

Вона не відкидає, що провайдерів можуть змусити блокувати низку інформаційних інтернет-видань.

"Якщо ж мова йде про всі ЗМІ, мені здається, вони будуть діяти так само, як із російськими соцмережами. Тобто дадуть вказівку провайдерам заблокувати відповідні сайти. Хоча в епоху інтернету це досить складно зробити. Наприклад, наш сервер розміщений у Франції. Прийти і нахабно нас заблокувати не вийде", – зазначила Крюкова.

5 грудня на брифінгу Луценко повідомив, що розраховує на спецконфіскацію медіа-холдингу бізнесмена Сергія Курченка, пише "ЛІГАБізнесІнформ".

"Ми спецконфіскували все, що пов'язано з футбольним клубом "Металіст"... І так, дійсно, ми рухаємося в тому самому напрямі щодо медіа-холдингу. Зараз в інтересах слідства я не можу розголошувати, коли відповідне рішення набуде чинності, але сподіваємося, що до Нового року українців позбавлять нещастя слухати і читати певні проросійські ватні видання", – заявив генпрокурор.

Курченку належить медіа-холдинг UMH, куди, як повідомляють на сайті групи, входять десятки інтернет-видань (зокрема korrespondent.net, bigmir.net, i.ua, football.ua), друкованих ЗМІ ("Теленеделя", "КП в Украине", "Корреспондент" тощо), радіостанцій ("Наше радіо", "Авторадио", "Ретро FM", "Голос столицы" тощо).

За словами першого заступника голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольги Червакової, законодавчих підстав закрити те чи інше ЗМІ в Україні зараз немає.