Нафтогаз vs Газпром: арбітраж переніс "дедлайн" рішення через скаргу росіян

Finance.UA 2
Нафтогаз vs Газпром: арбітраж переніс

Стокгольмський арбітраж переніс граничні терміни ухвалення рішень у справах між НАК “Нафтогаз України” та російським “Газпромом” на кінець грудня 2017 р. та кінець лютого 2018 р. через те, що російська компанія подала апеляцію на окреме рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Про це повідомляється у прес-службі Нафтогазу.

ПАТ “Газпром” 7 листопада подало апеляцію на окреме рішення трибуналу від 31 травня 2017 року щодо контракту на поставку газу. 9 листопада Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма переніс граничний термін винесення рішень у справах між НАК “Нафтогаз України” та ПАТ “Газпром” щодо контрактів на поставку та транзит газу на 30 грудня 2017 р. та 28 лютого 2018 р. відповідно”, – йдеться у повідомленні.

На сьогодні між Нафтогазом та Газпромом діють два контракти: на постачання газу та на його транзит територією України. У 2014 році у Стокгольмі були ініційовані провадження щодо кожного з них.

Контракт на постачання передбачає обов’язок Нафтогазу платити за 41,6 млрд куб. м газу на рік, незалежно від того, відбирає компанія ці обсяги чи ні. З урахуванням 2017 року вимоги Газпрому за цим положенням контракту на кінець поточного року дорівнювали б понад 56 млрд дол. США (включаючи відсотки). В окремому рішенні від 31 травня 2017 року трибунал відмовив Газпрому у задоволенні цих вимог.